Kick France 2013 startuje už zítra 28. 6.!

Celý článek O projektu Kick France 2013, který lze popsat nejrůznějšími přívlastky, od „neobvyklý“ až po „šílený“, jsme už psali nejednou, pokaždé to ale bylo v budoucím čase. Jenže zrovna čas je veličinou, která se zastavit nedá, a tak od smělých plánů, přes pozvolné přípravy najednou – skoro nečekaně – přišel okamžik startu…Prolog

Na začátek dovolte malé info pro ty koloběžkové ignoranty, kteří ani přes poměrně velkou mediální podporu o Kick France 2013 ještě neslyšeli nic. Letos, přesně tuto sobotu, startuje stý ročník slavného cyklistického etapového závodu Tour de France – o tom jste už něco zaslechnout museli (minimálně v poněkud kontroverzní souvislosti s dopingovými skandály…). No a jeden den před hlavním startovním polem, plným dobře placených profesionálů se špičkově vybavenými podpůrnými týmy, pojede stejnou trasu nenápadná skupinka šesti koloběžkářů – čtyři borci z Česka, jeden Holanďan a létající Fin. Znovu opakuji, trať měří plus-minus 3 500 (slovy tři tisíce pět set) kilometrů, rozdělených do 21 etap o průměrné délce 150 až 240 km (s výjimkou časovek). K tomu kopce o nadmořské výšce běžně přesahující 1 500 m n. m, výjimkou nejsou ani více než dvoutisícové vrcholy.

Kick France 2013 – Kick With Us
Podrobné informace najdete na webu Kick France 2013
Sejdeme se na Korsice

Všichni už jsou v Mexiku, jenom tým Kick France 2013 to vzal oklikou a včera doplul na Korsiku. Jak známo, Tour de France už dávno není podnikem, který by se jel výhradně na francouzském území – byť tedy, zrovna Korsika, která je sice blíž Itálii, patří pod správu Francie. Zároveň je třeba říci, že zrovna letošní ročník je v tomto ohledu uměřený, protože na Korsice se jedou jen první tři etapy a zbytek už budou závodníci zdolávat na území „skutečné“ Francie.

Kick France 2013 – na trajektu na Korsiku panovala dobrá nálada
Kick France 2013 – na trajektu na Korsiku panovala dobrá nálada | Foto Kick France 2013

Koloběžkáře můžete podpořit i vy – svou účastí na projektu Kick With Us – už jsme o něm na Přibližovadlech také psali – info najdete zde. Tak se přiznejte, kdo z našich čtenářů se chystá do Francie prošoupat podrážky na některém z pyrenejských kopců?

Tým Přibližovadel bohužel bude celou akci sledovat jen z dálky, pracovní a jiné povinnosti nám neumožňují být na místě. Veškeré zprávy, které dostaneme, ale budeme okamžitě publikovat, takže o to, co budeme vědět my, nepřijdete ani vy.

Držíme klukům (a také jejich něžnějšímu doprovodu) palce – budou to potřebovat velmi mnoho!


Sdílej:

3 komentáře

  1. Francie je daleko, ale zítra v šest budu taky stát na kolobce a nějaký ten kiláček před prací oddupu.

    Přidá se někdo?

    Alespoň symbolicky :-)

  2. Tak už je to „tady“, tak to si chlapci (a všichni z týmu) pořádně trhněte. ;-) A hlavně se v pořádku vraťte. Na zprávy „z terénu“ se budu těšit.

  3. Tak dnes jsem na kluky slyšel na rozhlase cca třikrát reklamu, a v druhé etapě jsem je viděl i v televizi, takže účel to rozhodně plní, držím chlapcům pěsti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *