Koloběžkáři v Brně slavili – 5 let Kolobky.cz

Brněnští či přespolní koloběžkáři ví, pravidelní čtenáři Přibližovadel by mohli také – v Brně už delší čas funguje jedna jediná kamenná koloběžková speciálka – Kolobky.cz na konci Hybešovy ulici poblíž centra města. Kolik let je ten „delší čas“? Pět let. Přesně! V sobotu 19. 3. 2022 se při příležitosti tohoto pěkného výročí konala přímo na prodejně malá oslava. Protože jsem šel náhodou kolem, a náhodou jsem měl u sebe foťák, můžu vám nyní krátce a na pár fotografiích zprostředkovat její atmosféru ;-)

 

Je to trochu nezvyk přijít do prodejny koloběžek, běžně zaskládané nejrůznějšími stroji, a první koloběžku vidět až za zbrusu novým prodejním pultem v zadní části krámu. Holt tentokrát musely koloběžky ustoupit skalním příznivcům Kolobky.cz, potažmo pak členům BKG – Brněnského kolobkového gangu, ale i dalším „normálním“ koloběžkářům, kteří přišli popřát k pátým narozeninám Petru Mejsnarovi a Bolku Žemlíkovi, coby hlavním aktérům tohoto „pětiletého časosběru“.

Koloběžkáři v Brně slavili – 5 let Kolobky.cz


Co vám budu povídat dál… Jedli a pili, povídali a přeháněli, všichni se bavili, jak se na koloběžkovou komunitu patří. Mimochodem, tatarák byl výborný, a koláčky od tchyně Petra Mejsnara jakbysmet :-) Přítomný koloběžkový potěr měl svůj dětský koutek (čti celou prodejnu), nejvíce však holčičky bavila krabice od „něčeho“ od firmy Kostka. Zkrátka veselo, jak má být. Dál už vás nebudu obtěžovat svým tlacháním, podívejte se raději na fotografie na konci článku.

Jo a málem bych zapomněl:
Ještě jednou gratuluji Kolobkám cé zet! Ať se vám daří minimálně stejně tak dobře jako doposud. Když se bude dařit lépe, bude to super – a bude to taky znamení, že koloběžky v Brně vzkvétají :-)

Koloběžkáři v Brně slavili – 5 let Kolobky.cz


Vlastní polívčička nakonec

Na začátku jsem psal, že Kolobky.cz vlastně zná každý, ale co kdyby… Proto zde je link na článek o této prodejně, a také oživuji jeden z dílů Kolobcastu, v němž vedu rozhovor právě s Petrem Mejsnarem, nejvyšším kápem této koloběžkové speciálky. Přeji příjemný poslech!

Sdílej:

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *