Search
Close this search box.

Novoroční přehled nejčtenějších článků Přibližovadel za rok 2017

Celý článek Od roku 2012, tedy už šestým rokem, publikuji vždy na Silvestra nebo na Nový rok přehled nejčtenějších článků v minulém roce. Nedělám to proto, že bych se snad chtěl chlubit, nýbrž z toho důvodu, aby ti z vás, kteří na Přibližovadla koukají jen občas, věděli, zda jim přece jenom něco velmi zajímavého neuteklo. Toš tak… :-)

 

Recenze koloběžek tvoří gros Přibližovadel, to jsem ostatně psal už loni a myslím, že to všichni také víte. Sebestředně uvádím, že máme nejpodrobnější testy na českém internetu, takže není divu, že právě tyto patří mezi nejčtenější články. Ostatně jiné už skoro ani nevydávám :-) Zkopíruji sám sebe z článku z minulého roku: „Recenze mě baví a jsem rád, že se vám líbí a často se k nim vracíte.“ Který test tedy zvítězil v roce 2017?

Nejčtenější články Přibližovadel vydané v roce 2017

Yedoo Wolfer a Trexx
Yedoo Wolfer a Trexx

Velká „Jedůčka“ hliníkové řady Alloy Collection – univerzální Yedoo Trexx a sportovní Wolfer – přitahují pozornost naprosto oprávněně. Není taky náhodou, že jsem „závoďáku“ Wolfrovi po dalším půlročním testování udělil výjimečné ocenění Přibližovadel Super volba (čtěte v tomto článku).


Kostka Tour Fold

Zhruba tak ještě před deseti lety se často tvrdilo, že koloběžky na velkých kolech jsou… blbost. O třeba pět let poté už to bylo jinak, nicméně nikdo si moc nedovedl představit velkou koloběžku ve skládacím provedení. Kostka Tour Fold je jasným důkazem toho, že ani velcí vizionáři nemívají vždy pravdu.


Koloběžky na For Bikes 2017
Jeho veličenstvo Karel II. na For Bikes 2017

3.

For Bikes 2017 a koloběžky – nuda v Praze. Až na Karla II… (2. 4. 2017)

Už jsem to psal několikrát – reportáže z veletrhu For Bikes se tradičně umisťují na předních příčkách čtenosti článků na Přibližovadlech. V roce 2017 tento článek skončil na přesně stejném třetím místě jako v roce předchozím! A to je v titulku slovo „nuda“, které by čtenáře podle všech marketingových příruček mělo od čtení spíše odrazovat :-)


Foto Dušan Demovič
Karbonová sága Dušana Demoviče

Ouha, na 4. místě není recenze, nýbrž druhý díl představení karbonových krásek Dušana Demoviče. V této souvislosti jsem rád, že vás mohu navnadit na díl třetí, který se nám s Dušanem snad podaří dát dohromady už brzy!


Kostka Twenty Fold
Kostka Twenty Fold

A máme tady další skládačku od Kostky, tentokrát střední model řady Twenty čili skládací koloběžku se dvěma dvacetipalcovými koly. Všimněte si, že tento test byl vydaný až za polovinou roku 2017, přesto se umístil v top five.


Stroj, který aktuálně drží prim v závodním koloběžkářském poli (byť mu na záda tvrdě dýchají karbonové speciály) nejen v naší české koloběžkové velmoci, ale po celém světě – to je Kickbike Race Max 28. Závodníci jej sice mají obvykle lehce vytuněný, nicméně ani sériovka není k zahození…


Footbikepacking neboli jezdění na koloběžce natěžko je minimálně začínajícím fenoménem koloběžkového světa, a firma Kostka – kolobka do něj vstoupila velkoryse. U „Kostků“ představili rovnou limitovanou edici koloběžky postavené na Tource, osazené sadou speciální footbikingových brašen vlastní výroby. Skvělé!


Tento článek také výjimečně není autorským testem Přibližovadel, nýbrž už třetím představením homemade strojů z dílny Pavla Janouškovce. Kolik koloběžek s koly 2× 24 palců jste už viděli? Pokud vůbec nějakou, tak určitě jen jednotky modelů. Tak se podívejte na tu Pavlovu. Vymyslel a postavil si ji naprosto sám…


Umístění článku o tuningu Friendů mě osobně obzvlášť těší – když vidím s jakým entuziasmem Ilona a Pepa Nistlerovi koloběžky Friend tvoří, docela by mě i mrzelo, kdyby se jejich dílo do top ten za rok 2017 nedostalo. Gratuluji!


Cavia je latinsky Morče, koloběžkám Morxes se přezdívá Morčata. To možná víte. Cavia je zároveň takříkajíc ekonomickým modelem této značky, a já jsem jej otestoval v dražší verzi s kotoučovými brzdami. Je to prima svezení, to mohu potvrdit!


Absolutorium

Po top ten článků vydaných v roce 2016 následuje top five – a to pětice absolutně nejčtenějších článků Přibližovadel za celou jejich historii. Už loni se to poněkud zvrtlo, kdy článek Než koupíte první stroj – nejrozšířenější mýty a fámy kolem koloběžek překonal do té doby nejčtenější „pravěkou“ recenzi legendárního K-biku K7. Letos, respektive v roce 2017 tomu nebylo jinak… jednička ve čtenosti už překonala druhý článek více než dvojnásobně.

Osobně jsem se pozastavil nad tím, že od třetího místa v absolutní čtenosti kralují hliníkové skládačky. Micro White se umisťuje pravidelně, na to jsem si už zvykl, ale kde se tam vzala ta Oxela? Google Analytics mi žádné prolinky z webu(ů) Decathlonu (Oxelo je brand Decathlonu, který jej také výhradně prodává) nenašel, tak jsem koukl do vyhledávačů. Heuréka! Obě recenze koloběžek Oxelo se umisťují na prvních místech jak na Googlu, tak i na Seznamu. Prostě dobře zaindexované články. Kéž by tak byly všechny :-)

Než koupíte první stroj – nejrozšířenější mýty a fámy kolem koloběžek

1. Než koupíte první stroj – nejrozšířenější mýty a fámy kolem koloběžek (26. 1. 2015)

2. Koloběžka K-bike K7 – recenze (poprvé vydáno 30. 3. 2010 na již neexistujícím webu Lindnerovi.cz)

3. Oxelo Town 7 – skládací stylovka z Decathlonu podrobně (14. 6. 2014)

4. Oxelo Town 9 EF – odpružená skládačka pro celou rodinu (22. 2. 2015)

5. Koloběžka Micro White – podrobná recenze (9. 10. 2011)


Rok 2017 bez Skokana

Sice se mně původně chtělo děsně vtipně jako Skokana roku vyhlásit limitovanou edici koloběžek Kostka Frog, ovšem to bych musel ocenění přejmenovat na Skokan zelený, a to se mi nechce :-) Ale vážně: letos mě nepotkala žádná koloběžka ani zajímavé řešení či koncept, který by si toto ocenění zasloužil. To ale ničemu nevadí. Koloběžkový trh je malý, noví výrobci do něj vstupují velmi obtížně, inovace postupují pomalými krůčky. Tím však nechci ani náhodou tvrdit, že vše už bylo vymyšleno! Věřím, že se ještě dočkáme překvapení. Takže to necháme na rok 2018, přátelé…


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *