Podzimní setkávání a minizávodění. Přidejte se také!

Celý článek V kalendáři máme září, babí léto jako vyšité, ale jak začne pořádně padat listí a naprší na něj, koloběžková sezóna se pomalu začne chýlit ke konci. Opravdu? Kdepak! Náš kalendář koloběžkových akcí a závodů slibuje ještě mnoho vyžití a my z něj pro tentokrát vybíráme tři zajímavosti. Vlastně dvě a jednu, která v něm není…Deset dáte, ne?

Blanenská desítka Nejprve se podíváme do města blízkého Moravskému krasu – do Blanska – a to hned tuto neděli 14. 9. 2014. Koná se zde první ročník Blanenské desítky, což je závod pro běžce, inlajnisty a koloběžkáře.

Pokud byste v tomto krásném zvlněném zalesněném kraji čekali trať spíše kopcovitou, jste na omylu – Blanenská desítka má de facto nulové převýšení, takže ti nejlepší (a že je na startovce pár ligových závodníků) ji pojedou pravděpodobně stylem časovky…

To však nikomu nebrání, aby si závod dostatečně užil, a platí to zejména pro děti, pro které je přichystáno několik „x-stametrových“ tratí podle věku dotyčného minizávodníka. Přibližovadla na premiéru Blanenské desítky vyslala právě dětskou a k tomu ženskou sekci, já pak za fotoaparátem – uvidíme se tedy!

Podrobné informace na webu Blanenské desítky

Potkali se u Broďáku

1. sraz koloběžkářů 2014 Nultý loňský ročník srazu koloběžkářů v kempu u rybníka Broďák poblíž Červeného Kostelce se vydařil náramně (naši reportáž čtěte zde), není tedy důvod nevyrazit na oficiálně 1. ročník tohoto srazu, pořádaného firmou Kostka-kolobka.

Sraz se koná o víkendu 20.–21. září, přijedete-li však už v pátek devatenáctého, budete vítáni stejně srdečně. Loni se i přes nijak skvělé počasí srazu zúčastnila stovka koloběžkářů, koloběžkářek a koloběžčat, letos doufáme, že bude lepší počasí a lidí jako máku! Přibližovadla opět nebudou chybět v plné sestavě…

Podrobné informace na webu Kostka-kolobka

Kolik Bromptonistů znáš?

O týden později po srazu koloběžkářů, čili 27. září léta páně 2014, se můžete volně přemístit o něco jihovýchodněji, k Janovu hradu poblíž Lednice, kde se bude konat Festival Cyklospecialit a MČR a SR Brompton. Tolik Bromptonů pohromadě jste v Česku ještě neviděli, to vám můžeme garantovat.

Tuhle skvělou akci, jejíž tři předchozí ročníky se vydařily skoro dokonale (viz naše reportáže – první, druhátřetí) si také nenecháme ujít a doufáme, že ani vy nebudete chybět. Mimochodem – loni jsem tam viděl asi dvě koloběžky, kolik jich bude letos?

Podrobné informace o Festivalu Cyklospecialit najdete zde

Festival Cyklospecialit a MČR a SK Brompton

Mimochodem, věděli jste, že brněnská prodejna Cyklospecialit je o pár set metrů přestěhovaná do větších a hezčích prostor? Zapomeňte na ten původní kumbál a běžte se kouknout do koly (i pár kolobrndami) a nezbytným příslušenstvím našlapané prodejny na Hybešově 14 v Brně…


Sdílej:

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *