Search
Close this search box.

Předposlední kolo Rollo ligy v Lipníku nad Bečvou se blíží!

Celý článek Nejstarší český seriál koloběžkových závodů Rollo liga 2013 jde po prázdninách do čtvrtého, předposledního kola. Po Šumavě a severních Čechách se opět stěhuje na Moravu, tentokrát do Lipníka nad Bečvou, respektive přilehlých lokalit Potštátu a Loučky. Čtěte propozice a laďte formu!Závody Rollo ligy, kvůli dojezdové vzdálenosti milosrdnější pro nás Moraváky, o „něco“ horší pro plzeňskou elitu, se oficiálně jmenují Libavá 2013 a konají se za tři týdny, o víkendu 7. a 8. září.

Rollo liga – Libavá 2013

Na úvod něco pro omladinu

Ještě než ale dojde na oficiální závody Rollo ligy, mohou se těšit nejmenší koloběžkáři na ranní sobotní veřejné závody pro neregistrované děti na koloběžkách na náměstí v Potštátu. Zde informace pořadatelů k akci pro naše benjamínky:

09:00 až 09:45 hod prezentace na Bočkově náměstí v Potštátu.

10:00 až 13:00 hod závody v kategoriích do 8 let (tj. ročník narození do roku 2005), 9–10 let (ročníky 2004 a 2003), 11–13 let (ročníky 2002 a 2000), 14–15 let (ročníky 1999 a 1998), na vzdálenost 100, 200, 300 a 500 m.

Po dojezdu posledního závodu do 30 minut vyhlášení výsledků na náměstí v místě startu.

Pro závody budou k zapůjčení koloběžky, zajištěno občerstvení, pokud máte cyklistickou přilbu, tak ji vezměte s sebou.

Ze závodů dětí v Moravské Třebové
Ze závodů dětí na Rollo lize v Moravské Třebové 2013
Rollo liga – sobota – dlouhý závod

Ve 14 hodin odstartuje v sobotu 7. 9. 2013 dlouhý závod na uzavřené trati Potštát – Kovářov – Luboměř pod Strážnou. Pořadatelé k tomu poskytli tyto informace:

Místo startu a trasa:
Potštát – Kovářov – Luboměř pod Strážnou

Cíl:
Potštát náměstí

Délka tratě:
Dlouhý závod 35,5 km – muži, 25 km – ženy a 14 km děti

Prezentace:
Potštát, Bočkovo náměstí, 50 m od startu závodu, 13:00–13:45 hod.

Start:
Čas startu 14:00 hodin. Závodníci – muži a junioři – 3 kola, ženy a juniorky – 2 kola, kadeti a kadetky – jedno kolo. Start kategorií po dvou minutách.

Náročnost tratě:
První část tratě s mírným převýšením z Bočkova náměstí osadou Kovářov do vojenského prostoru Libavá po náhorní planině do obce Luboměř pod Strážnou, zde otočka u autobusové točny zpět do Kovářova a cíl na Bočkově náměstí v Potštátě. Pro muže a ženy otočka v Kovářově na autobusové točně.
Obě otočky po směru jízdy vpravo v souladu s provozem na pozemních komunikacích. Točny označeny bílo červenými páskami, zajištění otáčení pořádkovou službou ve výstražných vestách. Vše v krásné a čisté přírodě.

Provoz:
Trať bude uzavřena v době od 12:00 do 17:00 hod a označena výstražnými značkami, nápisy, výstražnými kužely, po trase bude zajištěna pořadatelská služba. Vstup do prostoru VVP mimo vyznačenou trasu je přísně zakázán.

Bezpečnostní předpisy:

Ochranná přilba odpovídající právním předpisům a bezpečnostním normám je povinná pro všechny závodníky. Nedodržení tohoto předpisu znamená zákaz startu, respektive diskvalifikaci. Závodník, který v den startu nedovrší 18 let, je kromě toho povinen na požádání předložit písemný souhlas nejméně jednoho z rodičů, nebo jejich zákonného zástupce o povolení ke startu na závodě.

Účast:

Členové Českého svazu koloběhu, zahraniční závodníci i příchozí. Závodí se podle soutěžního řádu pro sezónu 2013 a pravidel koloběhu.

Startovné:
100 Kč na jeden závod

Přihlášky:
Do 2. 9. 2013
E-mailem, písemně s uvedením: jména a příjmení, klubu, kategorie, roku narození, kontaktního telefonu předem na adrese: katerinapechova@centrum.cz, tel. 774 017 867. Do přihlášky uveďte požadavek na stravování a ubytování.

Různé:

Každý startující se účastní na vlastní nebezpečí, je povinen respektovat obecně závazné předpisy, zejména pravidla silničního provozu, pravidla ČSK a pokyny pořadatelů.

Rollo liga 2013 – Tour de Šumava
Rollo liga 2013 – Tour de Šumava. Špička závodního pole na Kvildě (Petr Pešta /15/, Kája Cvalín /3/ a Marek Kadlec /2/)
A zase časovka do vrchu…

Letošní Rollo liga je – jak se zdá – ve znamení jedné velké časovky do vrchu. Ani Libavá 2013 nebude výjimkou. Nedělní dopoledne 8. září bude opět vyhovovat zejména vrchařům. Následují propozice pořadatelů:

Časovka do vrchu Slavkovské radary 2013

Místo startu a trasa:
Lipník nad Bečvou Loučka – požární zbrojnice – Slavkov.

Cíl:
První parkoviště u vojenských radarů nad obcí Slavkov.

Prezentace nově příchozích:
09:00–09:20 hod v místě startu.

Start:
9:40 hod od hasičské zbrojnice v obci Loučka po 30 vteřinových intervalech v opačném pořadí dojezdu dlouhého závodu. Jako první odstartují nově registrované děti hromadným startem se žáky a žákyněmi do 12 let v 09:30 hod. V 09.40 první kadetky, dále pak kadeti, ženy a muži. Cíl u hájenky na hranici vojenského újezdu.

Vyhlášení výsledků do 20 min. po dojezdu v místě startu.

Trasa:
7,8 km s převýšením 300 m, jede se za provozu. Trasa jištěná pořadatelskou a zdravotnickou službou.

Organizační opatření:
Přesun z Potštátu před startem časovky na horní parkoviště za obcí Slavkov.

K parkování lze využít přilehlé ulice v osadě Slavkov – cca 1,5 km od cíle časovky. Odtud možný sjezd na koloběžce se zvýšenou opatrností do místa startu. K dispozici bude dodávka pro převoz závodníků a strojů do místa startu. Po skončení časovky přesun do Potštátu na hřiště, v případě nepříznivého počasí ubytovna Vojenských lesů – zde proběhne vyhlášení výsledků ligového závodu a ukončení akce.

Rollo liga 2013 – časovka Děčín
Milan Jelínek na startu časovky Rollo ligy v Děčíně 2013
Kde budeme bydlet a co budeme jíst?

Ubytování pořadatelé zajistili na hřišti města Potštát. Pohodlíčko si můžete udělat buďto ve stanu, nebo na ubytovně Vojenských lesů – cena od 100 do 300 Kč na osobu. K dispozici jsou trojlůžkové pokoje se sociálním zařízením. Bližší informace poskytne Karel Dvořák – dvor.k@seznam.cz.

Pořadatel může také zajistit jednotnou večeři v sobotu 7. 9. na ubytovně VL v ceně 80 Kč. Možná je snídaně v ceně cca 40 Kč. Požadavky na stravu uveďte v přihlášce. Po ukončení závodu občerstvení (voda, banány). V místě ubytovny je k dispozici kantýna.

Aktuální informace sledujte na www.kolobehlipnik.czwww.ceskykolobeh.cz a na Facebooku Lipenských draků.


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *