Search
Close this search box.

Silvestrovský přehled nejčtenějších článků Přibližovadel v roce 2013

Celý článek V příštím životě budu statistikem. I když… Šťourat se v Google Analytics a zjišťovat nejrůznější parametry návštěvnosti webu mě vlastně baví jen občas. Ale na konci roku každý bilancuje, tak se přidávám, a zase po roce jsem podle toho, jaké články na Přibližovadlech nejraději čtete, sestavil Top10 2013.Letošní výsledky jsou zajímavé hned z několika pohledů. Jednak už v Top10 nejsou téměř výhradně jen recenze strojů, jak tomu bylo v loňském roce. Na „podivně překvapivém“ druhém místě je například test sportovní kamery Sony, hned následuje Kalendář koloběžkových akcí a závodů. Ostatně závody, konkrétně reportáže ze dvou víkendů Rollo ligy, jsou v Top10 zastoupené hned dvakrát.

Co je ale velmi zajímavé, čtyři testy „hardwaru“ z desítky nejčtenějších článků pochází z minulého roku, jeden z nich pak dokonce z roku 2010! Uhádnete který? Pro mě je to docela potěšující zpráva – možná se pletu, ale říká mi to, že se Přibližovadla pomalu začínají stávat jakousi databankou recenzí, které mají trvalejší hodnotu, které pomáhají čtenářům ve výběru koloběžek, že se k nim třeba i občas vracíte… Zkrátka, že tahle práce, kterou děláme v obchodním modelu „mírně sponzorovaný koníček“, má smysl. Dost však řečí, pojďme na výsledky:

Nejčtenější články Přibližovadel za rok 2013

Koloběžka Kostka Rebel

„Je to rebel! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!“ zahřměl tuto nesmrtelnou repliku v pohádce S čerty nejsou žerty Petr Nárožný v roli kaprála. To bylo v roce 1984. Téměř třicet let poté přišel na trh Rebel od Kostky a vzbudil takovou pozornost, že se jeho test stal nejčtenějším článkem roku 2013 na Přibližovadlech. Tento článek je zároveň druhým absolutně nejčtenějším textem na našem webu. Je to prostě rebel…

Sony Action Cam HDR-AS15
Foto Sony

Přibližovadla.cz jsou na Googlu dobře indexována a pořádnou recenzi této sportovní kamery asi v Česku nikdo jiný neudělal – jinak si nedovedu představit druhé místo ve čtenosti. Ale nevadí mi to…

Kalendář koloběžkových akcí a závodů 2013
Foto Václav Jun

Tento článek má už nyní sice jen možná nějakou historickou hodnotu, nicméně evidentně vám v době, kdy ještě termíny akcí a závodů byly aktuální, udělal dobrou službu. Jinak by se asi ve čtenosti neumístil na třetí pozici.

Kostka Hill Speed

V úvodu jsem zmiňoval, že máme v letošním Top10 nějaké ty stálice z minulých let. Zde je první – test Kostky Hill Speed jsme vydali v říjnu 2012 a jak je vidět, je stále žádaný.

Kickbike Race Max 20 se dodává jen v jednom „barevném“ provedení – leštěný hliník s transparentním lakem + černé doplňky

Také „rejsmaks“ patří do roku 2012 – test vyšel jen asi čtrnáct dní po předchozí koloběžce od Kostky.

Tohle je velké překvapení – recenze ze začátku roku 2010 (!), převzatá beze změny ještě z našeho původního rodinného webu Lindnerovi.cz, je stále aktuální.

Srovnání dvou koloběžek se dvěma dvacetipalcovými koly je už čerstvým materiálem, mimochodem předchází mu samostatné recenze obou modelů Kostka Hill TwentyMibo Express.

Sejdeme se v roce MMXIV

Tak to bychom pro letošek měli… Přiznám se, že mi v seznamu článků zůstaly ještě nějaké resty, přestože je začátek sezóny relativně daleko (relativně zvláště k absenci sněhu), články vás budeme zásobovat bez ohledu na počasí. No a jak začne pravá sezóna, mrkneme se zase na nějaké ty závody – o kalendář samozřejmě nepřijdete také. Těšit se pochopitelně můžete i na tradičně detailní recenze. Výrobci slibují zajímavá překvapení a novinky, ze kterých si sednete na pr… Tak se máme na co těšit!

Užijte si rok 2014!


Sdílej:

4 komentáře

  1. Neměly by se hodnotit jenom články z daného roku? Vždycky jsem si myslel, že by se měl ohodnotit jenom daný rok, ne věci z let minulých – ty už se hodnotily v daných letech :)

  2. No já jen, že v roce 2012 i 2011 to bylo jinak a hodnotil se jen daný rok. Myslím si, že by to mělo tak být vždy a měl se hodnotit jen ten daný rok – je to přeci hodnocení daného a práce s tím. K čemu vyhodnocovat věci, které už tu byly a třeba se ani neprodávají. Je to takové trošku zavádějící …

  3. Nemáš pravdu Vašku – hodnotí se to pořád stejně – pouze jaksi obsahu přibylo a čtenáři sahají i do starších článků. Web nemusí být jen pomíjivý sled článků na titulce…
    Možná jsi nepochopil „zadání“ – jde o hodnocení čtenosti článků v daném roce. Nikoliv hodnocení čtenosti článků toho konkrétního roku. Zajímá mě, co zajímalo čtenáře v minulým roce. Ne, kdy to bylo napsáno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *