Search
Close this search box.

Last minute: Brněnský koloběžkový den již tuto neděli!

Brno zrovna nepatří mezi města, kde by se koloběžkové závody konaly každý měsíc nebo aspoň několikrát do roka. Ale které takové město u nás je, že ano? Nicméně jarní mega-akce Masaryk run, byla – jestli se nepletu – už podruhé kvůli koviďákovi zrušená, takže se musíme spokojit aspoň s podzimním Brněnským koloběžkovým dnem. Mno…, aspoň spokojit… ona tato akce není žádná náhražka – nýbrž jde o velmi zajímavé svébytné klání na brněnskym velasu. A letos se koná už tuto neděli 26. září 2021!

 

Brněnské velas, to je velodrom – kdybyste nevěděli. Taková ta oválná dráha s betálně klopenyma zatáčkama. I když starý brněnský betonový velodrom už před několika lety chtěli zbourat, stále se nachází na svém původním místě – v areálu BVV mezi 5. bránou a vstupem E. Dá se tam docela slušně zaparkovat, toš přivalte v hojnym počtu!

O co tady jde? Už jsem o tom na Přibližovadlech párkrát psal (např. tady nebo zde). Brněnský koloběžkový den je akce, pořádaná jedinou kamennou koloběžkovou speciálkou (a e-shopem) Kolobky.cz v Brně. Že ji neznáte? Nevadí, přečtěte si tento článek a poslechněte si příslušný díl kolobcastu :-)

Každopádně kluci z Kolobky.cz – čili Petr Mejsnar a Bolek Žemlík na velodromu pořádají v rámci cyklistické akce Rekord Ovál (pořádané zase jinými kluky) několik koloběžkových závodů. Tradičně se pojede závod na 10 kilometrů, půlmaraton, smíšené štafety a samozřejmě také dětské závody včetně klání pro nejmenší na odrážedlech. Zároveň se tuto neděli uskuteční 2. ročník Mistrovství ČR na 12″ koloběžkách. Protože dvanáctky stále žijí! :-) A tak dále a tak dále…

Propozice a registraci na Brněnský koloběžkový den
najdete zde

Loňský Brněnský koloběžkový den se konal v poměrně nevlídném upršeném počasí, na letošek ale rosničky hlásí polojasno a sucho! :-)
Loňský Brněnský koloběžkový den se konal v poměrně nevlídném upršeném počasí, na letošek ale rosničky hlásí polojasno a sucho! :-)

Jako o každém ročníku zvou pořadatelé na tuto akci také zájemce, kteří teprve o koloběžce uvažují. Pokud žádný skvělý stroj se dvěma koly spojenými stupátkem nevlastníte, můžete si ho půjčit v půjčovně Kolobky.cz. Ale zabukujte si koloběžku hned, počet je omezený a kdo bude váhat, odejde s prázdnou…

Takže v neděli 26. 9. 2021 se uvidíme na brněnském velodromu. Program začíná v 10.00 h, registrace na závody koloběžek v 11.30 h, první závod – B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton – pak startuje ve 13.00 h. A pak už to jde ráz naráz. Podrobný program najdete zde.

See you v neděli na velasu! :-)

Na brněnském velodromu se závodilo i loni a předloni, i když kolem řádil kovid – a závodit se bude dál!
Na brněnském velodromu se závodilo i loni a předloni, i když kolem řádil kovid – a závodit se bude dál!

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *