Search
Close this search box.

Přibližovadla.cz slaví první narozeniny!

Celý článek Nám se to sice zdá jako celá věčnost, ale je to skutečně teprve rok, co jsme spustili tento web. Aby se to dobře pamatovalo, zvolili jsme datum 21. srpna – výročí invaze naší republiky sovětskými vojsky v roce 1968. Protože jsme ten rok přežili a hlavně vy jste to vydrželi s námi, budeme se nyní chlubit.

[ad#sklik-468-x-60]

Když jsme Přibližovadla.cz spouštěli, byli jsme rozhodnuti dělat je pořádně, neflákat je, nesnažit se publikovat články za každou cenu jen kvůli proklikům, ale preferovat kvalitu. Za uplynulý rok jsme vydali 119 článků, což znamená skoro přesně jeden článek za tři kalendářní dny. Protože jsme si nekladli za cíl být webovým deníkem, považujeme toto číslo za úspěch. Tím chci naznačit, že při něm také hodláme zůstat i do budoucna.

Tato periodicita podle všeho vyhovovala i vám, našim čtenářům. Meziročně se totiž zvýšil počet unikátních návštěvníků našeho webu o 143 %! Počet návštěv je pak vyšší o 102 % a stránek se zobrazuje o 87 % více než na začátku provozu Přibližovadel.cz. Pozvolný růst je stálý, my budeme samozřejmě rádi, když se tato čísla budou i nadále zvyšovat.

Skládačky táhnou

Do koloběžek jsme „dělali“ už před Přibližovadly na našem rodinném blogu Lindnerovi.cz, to asi víte. Se spuštěním tohoto webu jsme přibrali také recenze skládacích kol, což se ukázalo jako dobrá volba. Skládačky nás totiž baví a líbí se i vám – jinak by absolutně nejčtenějším článkem nebyla recenze Foldy a hned třetím v pořadí pak test Ternu Link D8.

Tern Link D8

Koloběžkáři, nebrečte! Všechny ostatní přední pozice obsadily články o kolobkách… Skvěle se četla (a stále čte) recenze luxusního stroje Kostka Hill Pro, velmi sledované jsou kategorie K-bikeKostka, líbil se vám také test Mibo Master/Crazy a britské skládací kolobrndy Swifty One. V žebříčku top-ten se také umístil tuning K-biku od Martina Grilla s názvem Footzilla.

K-bike K7 – Footzilla
Nesmrtelnost zajištěna

Koncem května nám došla trpělivost s lidmi, kteří si neváží tvůrčí práce ostatních, a zařadili jsme Přibližovadla pod licenci Creative Commons. Co to je, si můžete přečíst v našem článku.

Zhruba v téže době byl náš web přijat do projektu WebArchiv, což je jakýsi elektronický archiv zajímavých počinů na českém internetu, který je katalogizuje podobně jako například knihy, a posléze zařazuje do České národní bibliografie a do on-line katalogu Národní knihovny. Více o WebArchivu zde.

WebArchiv - archiv českého webu
Díky všem!

Dost bylo chlubení, teď je třeba poděkovat. Všem „dobrovolníkům“, kteří se na obsahu nebo provozu tohoto webu – nezištně – podíleli ať už jako autoři článků, občasní nebo náhodní přispěvatelé, zpravodajové, ale také třeba technická podpora.

Děkujeme Martinu Grillovi, Vašku Pechrovi, Jindřichu ŠpačkoviIvu Prümmerovi, stejně tak Honzovi „Fido“ Horákovi a zpravodajci „panu Janu“ Vláškovi. Vážíme si také všech, kteří se zde nebáli publikovat svoje zkušenosti a dojmy, mezi které patří Vláďa Janeček, Aleš Rozbroj, Libor Kment, Petr Zima. Určitě jsem ještě na někoho zapomněl, čímž se předem omlouvám – děkujeme zkrátka všem, kteří to s námi ten první rok tak trochu táhli.

Velmi děkuji samozřejmě také svojí ženě, která se stará o jazykovou čistotu Přibližovadel.cz. Dík patří i těm doslova pár inzerentům, kteří dokázali naši práci ocenit penězi…

Budeme velmi rádi, když nám dál zachováte přízeň!

Sdílej:

9 komentáře

  1. Gratulace! Do dalších let jen samé pozitivní zprávy a držím palce ať jste minimálně tak dobří jako doteď :)

  2. Gratuluji k narozeninám a děkuji za fajn články. Přeji do budoucna jen tak dál a stále líp.

    Oslava bude? Nějaká spanilá jízda na koloběžkách? ;-)

  3. Už nějaký pátek nakukuju a čtu. Je skvělé, že už rok vše funguje a podle všeho ještě dlouho bude. Za Pardubické koloběžce vše nejlepší a hodně zdaru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *