Kdo se směje naposled aneb počítejte i s garážovkami…

Celý článek Pražský prodejce koloběžek a doplňků pro tyto stroje – Koloběžky pro dospělé – měl na svém webu asi deset měsíců anketu, ve které jste mohli hlasovat o nejlepší značku koloběžek. Nyní výsledky zveřejnil a ejhle – první půle se až nápadně shoduje s Top10 nejčtenějších článků Přibližovadel!Bez dlouhého úvodu – mrkněte nejprve na graf Koloběžek pro dospělé:

Anketa Koloběžky pro dospělé

Nyní zopakuji výsledky našich deseti nejčtenějších článků:

1. Koloběžka Kostka Rebel – podrobný test
2. Sportovní kamera Sony Action Cam HDR-AS15 – podrobný test
3. Kalendář koloběžkových akcí a závodů 2013
4. Kostka Hill Speed – podrobná recenze
5. Kickbike Race Max 20 – podrobná recenze
6. Koloběžka K-bike K7 – recenze
7. Krásné nové dvacítky – která z nich je lepší? Srovnání koloběžek Kostka Hill Twenty a Mibo Express
8. Rollo liga 2013 – závod první – Moravská Třebová. Reportáž, fotogalerie a video
9. Kostka Hill Pro – podrobná recenze
10. Rollo liga 2013, 2. kolo – Tour de Šumava. Reportáž, fotogalerie a video

(Celý článek i s komentáři najdete zde.)

Hrajeme si s čísly

Bez nároku na pořadí (ale i kdybychom jej tam započítali, tak to dopadne stejně) je jasné, že ve značce Kostka-kolobka se shodneme – v naší desítce je 3,5krát. Dál už se naše výsledky trochu rozcházejí, nicméně zastoupení K-biku, Kickbiku a Miba (u nás jen půlkrát ve srovnání dvacítek) je zde jasné.

A tak, jako mě překvapilo šesté místo Ká sedmičky u nás, nedá se nepozastavit se nad skvělým druhým místem K-biku v anketě Koloběžek pro dospělé. Ano, je to hra s čísly… V případě prodejců je to také hodně o tom, jak kdo jakou značku „tlačí“, a my víme, že zrovna tento pražský prodejce K-bike tlačí docela silně – například aktuální „projekt Footzilla“ je toho vcelku jasným důkazem. Na druhou stranu je třeba dodat, že zrovna tuto značku mnoho významných prodejců ve svém sortimentu nemá vůbec. A na Přibližovadlech je to úplně jinak. Všimněte si, že zrovna o K-biku jsme už nepsali hezkých pár let a pokud se tato koloběžka v nějakém článku zmiňuje, tak je to možná v reportážích z Rollo ligy.

Footzilla
„Nová Footzilla“ | Foto Ibra Ibrahimovič

Toš tak… Co jsem tím chtěl vlastně říci? Nic zvláštního. Jen to, že je třeba počítat s každým kvalitním výrobcem, byť je objem jeho produkce vůči ostatním naprosto zanedbatelný. Koloběžky jsou minorita, ve které se neztratí ani malá garážovka. Mimochodem – tento „statisticko-spekulativní“ článek můžete brát jako malou upoutávku na rozhovor s Petrem Vavrušou, „otcem“ K-biku, který brzy na Přibližovadlech vydáme. A bude to zajímavé!


Sdílej:

5 komentáře

  1. Ahoj,
    no já nevím, tohle mi přijde jako velice odvážná teorie, tyto ankety beru opravdu hodne s rezervou.

  2. No K-Bike téměř nikdo neprodáváme, protože u této značky neexistuje velkoobchodní prodej. To znamená, že kolobku koupíš za tu samou cenu, co zákazník. Jediná varianta je nadhodit cenu a čekat, jaký blb si to koupí, když u výrobce to koupí levněji. A podnikání je pořád činnost za účelem generování zisku.

  3. no nevím, já garazovky nemusím, když nic jiného, tak kde je servis? Pouze ve Zlíně? Vždycky tu nějací budou, ale významnými hráči nebudou … a je jedno zda jim o to jde či nikoliv. A anketam a statistikami verim pouze tem, které si sam zfalsuju „-)))

  4. @Vašek: já jsem třeba ten blb, který koupil K-5 u Nistelerových a to z mnoha důvodů: vysvětlil nám jako začátečníkům vše potřebné pro start na kolobkách, doporučil vhodné typy mezi nimi pro mne K-5, kterou měl zrovna na krámu a protože nová K-7 nebyla tenkrát nikde v ČR ihned ke koupi. V neposlední řadě jsou pro nás z KL nejbližší prodejce K-bike a Kostky, na Moravu se mi pro kolobky jet nechtělo… V první řadě nás ale přesvědčili svojí osobností a sympatickým přístupem…

  5. @Vašek: já jsem třeba ten blb, který koupil K-5 u Nistelerových a to z mnoha důvodů: vysvětlili nám jako začátečníkům vše potřebné pro start na kolobkách, doporučili vhodné typy mezi nimi pro mne K-5, kterou měl zrovna na krámu a protože nová K-7 nebyla tenkrát nikde v ČR ihned ke koupi. V neposlední řadě jsou pro nás z KL nejbližší prodejce K-bike a Kostky, na Moravu se mi pro kolobky jet nechtělo… V první řadě nás ale přesvědčili svojí osobností a sympatickým přístupem…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *