Novoroční přehled nejčtenějších článků Přibližovadel roku 2018

Celý článek Máme první den roku 2019, je tedy na čase zveřejnit už tradiční top ten nejčtenějších článků Přibližovadel za uplynulý rok. Jen podotýkám, že se jedná pouze o články, které byly v roce 2018 také vydané. Starší články – z nichž některé z nich si co do čtenosti vedou také skvěle – zde nejsou započítané.
Soupiska top ten 2018 je taktéž už tradičně, až na malé výjimky, takříkajíc o recenzích koloběžek. Už jsem to psal loni – recenze tvoří a nadále budou tvořit hlavní náplň Přibližovadel – takže se není čemu divit. Na testy koloběžek se samozřejmě můžete těšit i letos. Spoustu strojů jsem otestovat nestihl, a navíc předpokládám, že přibudou další nové krasavice. Je to zkrátka neverending story :-)

Nejčtenější články Přibližovadel vydané v roce 2018
Mibo GS
Mibo GS

Rok 2018 byl mimo jiné také návratem ke značce Mibo, kterou jsem v předchozích letech lehce zanedbával. První vlaštovkou byl první pohled na výjimečný stroj Mibo GS se dvěma 26palcovými koly – a hned z toho bylo první místo ve čtenosti článků za rok 2018. Dlužno ovšem podotknout, že toto preview bylo vydané na konci ledna – takže mělo oproti některým jiným „oceněným“ článkům více času nasbírat prokliky. Nicméně připomíná mi to, že bych se také měl pustit do velké recenze…


Kostka Racer Pro (G5)
Kostka Racer Pro (G5)

Jedna z novinek roku 2018 od firmy Kostka – kolobka, představuje skvělý silniční speciál s netradičním osazením koly o rozměrech 28/24 palců. Pokud si však alespoň párkrát za sezónu „vystřihnete“ nějaký ten závod Rollo ligy či jiné soutěže – neřkuli jste jej doposud absolvovali na více či méně turistické koloběžce – můžu vám nového Racera s koly 28/24″ vřele doporučit. V sériovém provedení totiž máte k dispozici stroj, s nímž můžete ihned vyrazit na závody bez potřeby cokoliv „tunit“.


Foto Kostka - kolobka
Foto Kostka – kolobka

Přestože jsem v úvodu zmiňoval především recenze, pak třetí místo – a čtvrté i páté, a vlastně i desáté – obsadily články „nerecenzové“. V případě bronzové medaile je to informace o novinkách Kostky pro letošní, ehmm…, loňský rok, a navíc zajímavá cenová akce oblíbených hliníkových strojů Yedoo Alloy Collection.


Koloběžka MATT | Foto Martin Ambrozek
Koloběžka MATT | Foto Martin Ambrozek

Rubrika tuning na Přibližovadlech patří k jedné z nejoblíbenějších, a stejně jako v předchozích letech zaujala i loni. S přehledem vyhrál Matt, alias Martin Ambrozek, který je stavitelem velmi netradičních koloběžek. Jen podotýkám, že jeho tvorbě jsme se v loňském roce věnovali dvakrát – zde.


For Bikes 2018
For Bikes 2018

Upřímně řečeno bych se hodně divil, kdyby se reportáž z veletrhu For Bikes neumístila na některé z předních pozic čtenosti. I tento článek je už totiž na Přibližovadlech tradicí s velkou čteností. Jste zkrátka zvědaví na to, co firmy představily na jarním veletrhu pro aktuální sezónu – a loni tomu nebylo jinak.


„GéTéčko“ od Miba jsem sice testoval dlouho po jeho uvedení na trh, nicméně o tuto výbornou koloběžku je neutuchající zájem, a tak i recenze byla a je výborně čtená. Takže jen zkopíruji pár řádků ze závěru svého testu:
Mibo GT jede výborně jak ve sportovním tempu, tak i při „kochací“ jízdě. Pouhé přezutí plášťů jej promění na čistokrevný trekový stroj, se kterým se můžete prohánět po polních a lesních cestách, vyměníte-li celá kola za lehčí, nemusíte se bát ani silničních závodů. Výborné na tom všem je, že se stále jedná o jednu koloběžku, u níž tato univerzalita není „zdaněná“ žádnými kompromisy.


Ne všechny koloběžky jsou univerzální – některé jsou více či méně speciální. Takovým strojem je i Monster od Kostky. Koloběžka s footbikovými plášti určená převážně pro sjezdy v těžkém terénu, na sněhu, či v jiné slotě. Na Monstru nechcete jezdit po silnici – ten si o terén přímo říká už jen svým vzhledem.


Skládací koloběžky představují specifickou skupinu těchto přibližovadel. Nutno dodat, že je to také segment trhu, o který je velký zájem zejména v souvislosti s takzvanou kombinovanou dopravou. A skládací Rebel? Asi takto:
Kostka Rebel Max Fold (G5) je jedna z nejmenších skládacích „dospělých“ koloběžek – tedy pokud není vůbec nejmenší ze všech. To už je sama o sobě vlastnost, která ji staví hodně vysoko. Vejde do kufru toho nejmenšího auta, doma nebo v práci ji odložíte pod stůl, v MHD či obecně ve veřejné hromadné dopravě za ni – po nastrojení do nenápadného oblečku – pravděpodobně nebudete muset připlácet.


Tak, jako máte rádi rubriku tuning, stejné oblibě se těší „nikdy neukončený“ seriál Když nechcete sériovku – čili články o nejrůznějších úpravách sériových strojů. V případě obsidiánově černého terénního „Morčete“ nejde jen o designové vychytávky typu jiného laku a barevných doplňků, nýbrž o celkový tuning včetně úpravy rámu. Vlastně je to de facto stavba na zakázku. Ale je to mrška obratná a rychlá, tenhle Morxes Obsidian!


Karbonové speciály Dušana Demoviče, respektive články o nich, jsou také stálicí našich top ten nejčtenějších článků. Dušan svoje velmi zajímavé koloběžky na Přibližovadlech představuje už od roku 2016 a já se domnívám, že byste si neměli nechat ujít nejen desátý nejčtenější článek roku 2018, ale ani jeden ze všech čtyř, které jsem prozatím vydal. Zde je máte pěkně pohromadě.


Sdílej:

2 komentáře

  1. Ahoj Peťo, bude i TOP10 za celou historii Přibližovadel? Možná i nejen mě by to zajímalo. Díky!

  2. Sice trochu pozdě ale přece, nebyl čas, Vám všem vše nej do Nového roku hlavně zdraví a spoustu kilometrů bez nehod. Martin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *