Search
Close this search box.

Silvestrovský přehled nejčtenějších článků Přibližovadel za rok 2015. Skokana roku nevyjímaje…

Celý článek Rok se s rokem sešel, v kalendáři poslední den a s ním spojený tradiční přehled nejčtenějších článků Přibližovadel. Protentokrát jsem – jak vysvětlím o něco dále – trochu změnil „metodiku“ přehledu. Je to jednoduché: letos poprvé počítám jen články vydané v aktuálním roce. Myslím, že je to spravedlivé…V předchozích letech jsem přehled koncipoval jako absolutní pořadí čtenosti Přibližovadel. Jenže to není úplně fér. Některé úspěšné články jsou zde už „pár“ let a nabírají čtenost tak nějak „z podstaty“. Proto jsem se rozhodl, že vyhlásím pořadí článků, které jsme vydali jen letos, v roce 2015. Ano, ani to není dostatečně spravedlivé, protože výhodu mají texty vydané na začátku roku… proto tedy uvádím u každého názvu článku datum vydání – uvidíte, že i tak je pořadí docela zajímavé.

Nejčtenější články Přibližovadel vydané v roce 2015

Takže k pořadí. Jak se dalo vcelku očekávat, první místo tentokrát neobsadila žádná recenze, nýbrž článek Než koupíte první stroj – nejrozšířenější mýty a fámy kolem koloběžek.

Než koupíte první stroj – nejrozšířenější mýty a fámy kolem koloběžek

Tento článek byl sice vydaný hned na začátku roku, nicméně jeho čtenost je dvojnásobná oproti druhému a samozřejmě i dalším „oceněným“ příspěvkům na Přibližovadlech. Takže nepochybujte…


Oxelo Town 9 EF

Recenze hliníkové skládačky Oxelo Town 9EF na druhém místě je pro mě samotného trochu překvapením, i když… Jak se dozvíte o něco dále v absolutním přehledu – o „hliníkovky“ je zkrátka zájem – čili Oxelu gratulujeme ke skvělému umístění!


Morxes Vendeta Sport

Morxes to letos rozjel ve velkém stylu a třetí místo ve čtenosti Přibližovadel, které se týká první recenze jeho stroje Morxes Vendeta Sport z dubna letošního roku, to jasně dokazuje. Ostatně, o této značce ještě v tomto článku budete moci číst více.


Kostka Street Fold

Docela bych se divil, kdyby se povedený městský stroj s koly 2× 16 palců – Kostka Street/Street Fold neumístil na předních příčkách přehledu za rok 2015, nicméně nestalo se tak. „Strítka“ je na čtvrtém místě, a to jí náleží naprostým právem.


Koloběžka Friend

V polovině roku 2015 však přišel Friend… a jako jediný stroj si v tomto roce odnesl umístění Super volba Přibližovadel… Co dodat? Veškerá moje úcta patří Iloně a Pepovi Nistlerovým – Koloběžky pro dospělé – za to, že dokázali „dokopat“ Petra Vavrušu, otce všech K-biků, aby se spolupodílel na tvorbě tak skvělé koloběžky, kterou Friend nesporně je. Držte se!


Náš Kalendář oproti loňskému roku klesl o jedno místo dolů. Vysvětlení je prosté – akcí a závodů na koloběžkách je čím dál více a my si vážně neklademe za cíl podchytit úplně všechny. Jak jsem psal loni: „Jeho tvorba je totiž tak trochu investigativní žurnalistikou…“ Nehodlám suplovat PR oddělení jednotlivých pořadatelů a nebudu to dělat ani v příštím roce. Dáte-li nám vědět o vámi pořádaných závodech či jiných koloběžkových akcích, rádi je v našem kalendáři zveřejníme. Interpol na pomoc však volat nebudeme. Děkuji za pochopení.


Článek ze srpna tohoto roku a hned v první desítce? Proč ne? Mohu vám slíbit, že v roce 2016 se dočkáte dalších dílů – budeme zvyšovat laťku. Ehmm… vlastně zvětšovat kola. Těšte se a zachovejte nám přízeň!


„Ságu Morxesu“ na Přibližovadlech započal únorový rozhovor s Vaškem Pechrem, který za touto značkou stojí. Evidentně má Vašek velmi dobrý fanklub, jinak by se asi rozhovor neumístil na osmém místě našeho přehledu za rok 2015 :-)


„Citlivé“ povahy rovnou upozorňuji – odteď bude skoro všechno o Morxesu. Devátá příčka patří testu povedeného „teréňáku“ od této značky – modelu Vendeta 26/20 Adventure. Jistě, můžete s tímto konceptem koloběžky souhlasit, ale nemusíte. Umístění v Top Ten Přibližovadel mu ovšem upřít nemůžete.


A ještě jednou Morxes… Vendetu 26/20 Disc otestoval náš příležitostný externí spolupracovník Martin Grill – tvůrce už skoro legendární Footzilly – a… U našich čtenářů uspěl. Respektive uspěl onen stroj, který prohnal po jihomoravských silnicích stylem jemu nebývalým.


Absolutní borci!

Abychom si od Morxesu přece jenom trochu odpočinuli, uvádím po přehledu nejčtenějších článků za rok 2015 pro pořádek ještě přehled absolutních favoritů Přibližovadel za celou dobu jejich působení. Nebudu zdržovat – bude jich jen prvních pět, a to bez komentáře, ten si protentokrát pro sebe udělejte sami nebo nám jej napište do diskuse pod článkem.

K-bike K7

1. Koloběžka K-bike K7 – recenze (poprvé vydáno 30. 3. 2010 na již neexistujícím webu Lindnerovi.cz)

2. Kostka Hill Pro – podrobná recenze (29. 4. 2012)

3. Koloběžka Kostka Rebel – podrobný test (12. 3. 2013)

4. Kickbike Race Max 20 – podrobná recenze (1. 11. 2012)

5. Koloběžka Micro White – podrobná recenze (9. 10. 2011)


Skokan roku

Loni poprvé udělené ocenění Skokan roku sice vyvolalo něco málo emocí, nicméně nic mi nezabrání v tom neudělat z něj tradici. Takže zde máme druhý rok pro Skokana. Pokud jste četli tento článek od začátku až sem, musí vám být nutně jasné, že jde o… Morxes.

Morxes Vendeta Sport

Tedy po pravdě – na pomyslných vážkách stál také Friend, nicméně to, s jakou vervou se ze současného českého (a nejen jeho) koloběžkového trhu hoši od Morxesu – dámy prominou – neposrali, nakonec misku vah převážilo v jejich prospěch.

Na grafickém ocenění je sice zobrazena koloběžka Morxes Vendeta Sport, která se v ročním přehledu nejúspěšnějších článků Přibližovadel umístila na třetím místě, nicméně Skokan roku patří jako takový značce. Morxes. Gratuluji a přeji vytrvalost! A všem ostatním – už jsem to sice letos psal, ale ještě jednou – pokoru.

Veselého silvestra přejí Přibližovadla.cz!

Sdílej:

Jeden komentář

  1. Krásné shrnutí loňského dění :) Díky za skvělý web a novinky nejen ze světa koloběhu. Jen tak dál!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *