Novoroční přehled nejčtenějších článků Přibližovadel za rok 2016. A Skokan roku…

Celý článek Tradice se mají dodržovat, a tak s uplynulým rokem 2016 přináším obvyklý přehled nejčtenějších článků, které jsem loni na Přibližovadlech vydal. Celkem jich bylo pětačtyřicet, což se nemusí zdát mnoho. Život utíká a času je málo. Ale do svých textů na Přibližovadlech jsem dal všechno, co umím. A děkuji, že je čtete.Asi nebude žádným velkým překvapením, když uvedu, že v top ten nejčtenějších článků jasně vedou recenze koloběžek a příslušenství. Mě to samozřejmě těší, protože hlavně na testech jsou Přibližovadla „postavena“. Tak to také zůstane i v tomto roce. Nechci z tohoto webu dělat zpravodajský portál ze světa koloběžek a jiných přibližovadel. Recenze mě baví a jsem rád, že se vám líbí a často se k nim vracíte. Ale dost dlouhých řečí, pojďme na výsledky.

Nejčtenější články Přibližovadel vydané v roce 2016

Kostka Rubik 4

Skládačky přitahují pozornost takříkajíc zvýšenou, a Rubik od Kostky si ji zaslouží sám o sobě ve vrchovaté míře. Není tedy divu, že jde o nejčtenější článek vydaný na Přibližovadlech v roce 2016.


Dětské koloběžky

V úvodu jsem napsal, že převládají recenze, a ejhle, hned druhé místo je „nerecenze“. Nicméně dětské koloběžky jsou evidentně žhavým tématem, které čtenáře Přibližovadel zajímá. Za pravdu tomu dává i docela dlouhá diskuze pod článkem.


For Bikes 2016
Na stánku Morxesu bylo permanentně docela plno

Nevím, čím to je, ale reportáže z veletrhu For Bikes se tradičně umisťují na předních příčkách čtenosti článků na Přibližovadlech. Že by to bylo jistou „nadržeností“ čtenářů na nové produkty před sezónou – kdy se For Bikes velmi příhodně koná? :-)


Yedoo Friday

Dobrá, pojďme ke slibovaným recenzím. Nové koloběžky řady Yedoo Alloy Collection docela dost rozčísly poklidnou hladinu českého koloběžkového rybníčku, takže první recenze modelu „Pátek“ je zaslouženě na 4. místě top ten nejčtenějších článků Přibližovadel za rok 2016. A všimněte si, že test byl vydaný až v půli srpna…


Skládací koloběžka K-bike K5 Pepeho Kvity

Za článek o možná jediném skládacím „Ká bajku“ K5 na světě děkuji Pepe Kvitovi, coby duchovnímu otci této úpravy „Ká pětky“. Evidentně vás zaujala, jinak by se článek neumístil na krásném pátém místě.


Když jsem publikoval tento článek, měl jsem trochu obavy, že to dostanu od vás, čtenářů Přibližovadel takzvaně „vyžrat“, budu kamenován a posléze ukřižován na nejměkčím koloběžkovém rámu. Nestalo se, za což jsem pochopitelně moc rád a říkám si, že moje úvahy nejsou vždycky úplně zcestné ;-)


Ač se to nezdá, blatníky jsou překvapivě velmi bolavým místem koloběžek. Ve firmě Kostka-kolobka se loni (vlastně už předloni) rozhodli, že se už nebudou trápit se sériově vyráběnými blatníky, a vyvinou vlastní. Vyvinuli a vy jste o tom rádi četli.


Zpátky k testům! Morxes Monza je nádherná koloběžka-atletka, na kterou jednou stoupnete a ihned se zamilujete. 8. místo článku vydaného v půlce září to potvrzuje myslím dostatečně.


I když nejste vysloveně sportovně založení, nýbrž dbáte hlavně na image, můžete se zamilovat také. Habana od Morxesu je velká svůdkyně, to mi můžete věřit!


Dušan Demovič je Slovák, což ale není podstatné jako fakt, že je to velmi šikovný Slovák. Nebo i vy si jen tak „z placu“ doma stavíte karbonové koloběžky? A mohu předeslat, že v letošním roce – a to hned v lednu –, bude pokračování tohoto článku.


Absolutně!

Po top ten článků vydaných v roce 2016 následuje top five – a to pětice absolutně nejčtenějších článků Přibližovadel za celou jejich pětiletou historii. Letos se to zvrtlo. Zatímco v předchozích letech kralovala prehistorická recenze K-biku K7, následovaná dalšími „starými“ testy koloběžkových evergreenů, v roce 2016 musela „Ká sedmička“ předat královské žezlo článku…

Než koupíte první stroj – nejrozšířenější mýty a fámy kolem koloběžek

1. Než koupíte první stroj – nejrozšířenější mýty a fámy kolem koloběžek (26. 1. 2015)

2. Koloběžka K-bike K7 – recenze (poprvé vydáno 30. 3. 2010 na již neexistujícím webu Lindnerovi.cz)

3. Kickbike Race Max 20 – podrobná recenze (1. 11. 2012)

4. Koloběžka Kostka Rebel – podrobný test (12. 3. 2013)

5. Koloběžka Micro White – podrobná recenze (9. 10. 2011)


Skokan roku

Toto letí! Skokana roku už vyhlašuji potřetí. A kdo se skrývá za touto nechtěnou rýmovačkou? Je to paradox. Může se stát Skokanem roku značka, která je na trhu více než patnáct let? A proč ne?

Je to samozřejmě Yedoo, které překročilo vlastní stín. A to tak dlouhým krokem, že i šumavští obři z pohádky Jana Wericha kvůli tomu vyhynuli. Ano, řeč je o nové řadě Yedoo Alloy Collection. Která nejenom rozčísla poklidnou hladinu českého koloběžkového rybníčku, jak jsem napsal výše v komentáři ke 4. místu recenze Yedoo Friday, ale také ukázala velmi inovativní směr v konstrukci a nenechala se zahanbit ani v designu. Ocenění Red Dot Award se fakt nerozdává jen tak na potkání… (Čtěte v ještě teplém rozhovoru.)

Skokanem roku 2016 se tedy stává: Yedoo Alloy Collection. Gratuluji!

Yedoo – Skokan roku 2016 – Priblizovadla.cz


Sdílej:

Jeden komentář

  1. Díky za super články. Hodně sil a trpělivosti i v r. 2017.

    Konkurence výrobců koloběžek v ČR zabezpečuje vyšší inovační tempo než v IT, takže určitě bude o čem psát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *