Search
Close this search box.

Novoroční přehled nejčtenějších článků Přibližovadel za rok 2019. A Skokan roku se vrací!

Celý článek Tradice se mají dodržovat, o tom žádná. Tudíž stejně jako v předchozích letech, přináším i na začátku roku 2020 novoroční přehled toho, co jste na Přibližovadlech nejvíce četli v roce dnes již minulém. Není to žádná soutěž ani žebříček nejúspěšnějších produktů, jsou to jen a pouze nejčtenější články za rok 2019.

 

Už nějaký ten rok po sobě vydávám top ten nejčtenějších článků – které byly vydané v uplynulém roce – a ani tentokrát neudělám výjimku. Tento přehled je bohužel zatížen takříkajíc „časovou chybou“, protože jsou tím zvýhodněné články, které vyšly na začátku roku. Naopak články, publikované na konci roku, se do něj skoro nemůžou dostat. Proto jsem pro letošek udělal malý upgrade – kromě již zmíněného přehledu nejčtenějších článků vydaných v roce 2019, jsem připravil ještě druhý žebříček, přehled nejčtenějších článků v roce 2019 bez ohledu na datum jejich publikování.

Každopádně pokud jste jakýkoliv z níže uvedených článků nečetli, nyní máte příležitost to napravit. Do statistiky čtenosti za rok 2019 to už sice nezasáhne, to ale samozřejmě ničemu nevadí :-)

Nejčtenější články Přibližovadel vydané v roce 2019

Než koupíte první stroj – nejrozšířenější mýty a fámy kolem koloběžek

Hned na začátek tady máme menší statistickou anomálii – proto je také tento článek usazený nikoliv na prvním, ale na nultém místě. Absolutně nejčtenější článek Přibližovadel všech dob (61 500 přečtení k 31. 12. 2019) byl totiž v původní verzi vydaný už před pěti lety, ale… na začátku loňského roku jsem jej lehce aktualizoval. Každopádně moc děkuji za váš zájem o tento „materiál“ – pro mě je to totiž krásné vyvedení z vlastního omylu. Protože původně jsem něco podobného vůbec nechtěl vydávat (více v samotném článku)…


Mibo Universe
Mibo Universe

Loni, ehmm…, předloni (jednoduše v roce 2018) se na prvním místě umístil první pohled na Mibo GS, v tomto přehledu si značka Mibo pro sebe opět uzurpovala první místo. Tentokrát s modelem Mibo Universe. Hoši z Rožnova vyslyšeli potenciální zákazníky, kteří si žádali model konceptu kol 26/20 palců, a evidentně udělali dobře. Soudě alespoň podle zájmu o recenzi zde na Přibližovadlech. První příčka článku vydaného na konci dubna, to je velký úspěch. A není poslední…


Velká skládací koloběžka Kostka Tour Fold s koly 26/20 palců
Velká skládací koloběžka Kostka Tour Fold s koly 26/20 palců

Velkému zájmu se těší také skládací koloběžky – a řeč je nyní o „pořádných“ skládačkách, nikoliv o hliníkovkách s inlajnovými kolečky. Přiznám se, že zde jsem úspěch této dvojdílné epopeje tak trochu očekával, protože – jak jsem už napsal – skládací kolobrndy prostě aktuálně frčí. Takže druhé a třetí místo je jasné. Co mě ale těší trochu méně, je fakt, že stále přibývají nové modely (což je ale jinak samozřejmě dobře), takže minimálně druhý díl budu muset asi už letos lehce aktualizovat…


Koloběžku Frida & Fred si můžete pořídit v jednom z pěti barevných provedení | Zdroj foto: Yedoo
Koloběžku Frida & Fred si můžete pořídit v jednom z pěti barevných provedení | Zdroj foto: Yedoo

Přestože malé koloběžky v poslední době tak trochu ustupují ze zájmu, nejnovější model hliníkové série Yedoo Alloy Collection zřejmě spoustu koloběžkářů oslovil měrou takříkajíc zvýšenou. Tento de facto pouze zkrácený model Friday patří mezi takzvané „rostoucí koloběžky“, na kterých můžete po upgradu řízení jezdit od jinošského či dívčího věku až do důchodu. A to se počítá!


For Bikes 2019 – venkovní stánek Kostka - kolobka
For Bikes 2019 – venkovní stánek Kostka – kolobka

A je to tady! Největší evergreen našich přehledů nejčtenějších článků – reportáž z jarního veletrhu For Bikes. Jen považte: rok 2018 – taktéž 5. místo, rok 2017 a 2016 – 3. místo! Jak se zdá, než abyste vážili cestu do hlavního města (oni i někteří pražáci to mají do Letňan daleko), raději si přečtete moje dojmy a shrnutí z tohoto veletrhu. Proč ne? Mě to těší, díky! :-)


Mibo Universe si můžete pořídit v jedné ze tří barev – černé, bílé nebo svítivé žluté. Nebo si můžete koupit všechny tři ;-) | Foto Mibo
Mibo Universe si můžete pořídit v jedné ze tří barev – černé, bílé nebo svítivé žluté. Nebo si můžete koupit všechny tři ;-) | Foto Mibo

Mibo Universe podruhé. Tedy vlastně poprvé – protože článek, který se umístil na 6. místě byl jen představením tohoto stroje „od stolu“, oznámením novinky. Nicméně zájem o tuto koloběžku to potvrzuje tak jako tak, protože aby se v našem přehledu umístil jeden stroj dvakrát, to jsme tady ještě neměli.


Kickbike Safari
Kickbike Safari

Toto sice není představení „od stolu“, ale ani detailní recenze, jak jste na ně na Přibližovadlech zvyklí. Prostě první svezení, krátké seznámení, mikropreview. Kickbike Safari – cesťák standardně osazený mechanickými kotoučovkami a řídítky à la „paní radová“ od renomované finské značky vás jednoduše zaujal napoprvé. Má taky pěknou barvu :-)


„Morče“, které v sériové produkci firmy nenajdete. Tuning by Vašek Pechr | Foto Václav Pechr
„Morče“, které v sériové produkci firmy nenajdete. Tuning by Vašek Pechr | Foto Václav Pechr

Články o všelijakých úpravách koloběžek či vlastních stavbách rozličných strojů, se umisťují v našem top ten taktéž pravidelně. „Nikdy neukončený“ seriál Když nechcete sériovku měl v roce 2019 pouze jeden díl – o úpravách sériových koloběžek (ale i bicyklů) z dílny Vaška Pechra. Kluk je to šikovnej, mrkněte na jeho výtvory.


Kostka Trip All Black (G5)
Kostka Trip All Black (G5)

Sice jsme už na devátém místě, ale všimněte si data vydání tohoto článku – hoši od Kostky měli na tento svůj úspěch jen půl roku. Cestovní stroj Kostka Trip v limitované edici All Black zaujme konfigurací s koly 28/24 palců, což je kategorie v níž konkuruje jen sám sobě, respektive standardnímu „nelimitovanému“ modelu bez přívlastku All Black.


Řídítka Kostka FBH Wings 680-50 Al
Řídítka Kostka FBH Wings 680-50 Al

Poslední článek našeho přehledu nejčtenějších článků Přibližovadel, vydaných v roce 2019, de facto navazuje na devátou příčku. Koloběžka Kostka Trip All Black byla totiž vybavená skvělými kostkovic vlaštovkami, o kterých je (mimo jiné) řeč právě v posledním článku. Jen poznámka – ten má ještě druhé pokračování, které se sice v top ten neumístilo, ale neměli byste jej minout. Čtěte článek Když je třeba snížit řízení – řídítka Kostka podruhé.


Nejčtenější články Přibližovadel za rok 2019 – bez ohledu na datum vydání

Jak jsem slíbil na začátku, tak i plním. Následuje „spravedlivý“ žebříček všech nejoblíbenějších článků roku 2019 (tentokrát už bez komentářů), ať už byly vydané v aktuálním roce, nebo ne. Přesto si ale můžete všimnout, že i zde dochází k jistému překryvu s předchozí desítkou. Na druhou stranu zde ale můžete potkat články až z let 2016–17. Že jste některé ještě nečetli? Máte zpoždění!


Skokan roku aneb vstoupíš dvakrát do stejné řeky

V roce 2018, ani rok před tím, jsem ocenění Skokan roku neudělil – nikdo mě (a myslím, že jsem nebyl sám) zkrátka tak silně neoslovil, aby si tuto medaili zasloužil. Rok 2019 byl však jiný. I když se na Skokana muselo počkat téměř až do jeho závěru. Ano, je to tak. Už podruhé získává toto ocenění firma, respektive značka, Yedoo.

Vtipné je, že když jsem „Jedůčku“ uděloval v roce 2016 za hliníkovou řadu Alloy Collection prvního Skokana roku, napsal jsem mimo jiné, že Yedoo překročilo vlastní stín. Dnes musím napsat to stejné, možná ještě s dovětkem „na druhou“. Hliníkovou řadou překročilo Yedoo svůj stín původních trojtrubkových strojů nevalné pověsti, aby jej loni překročilo na druhou návratem k trubkám v řadě Steel. Přesněji spíše rozšířením nabídky o ocelové trubky, protože Alloy Collection samozřejmě „jede“ dál. Recenzi první Steelky čtěte zde, abyste věděli, že tohle se vážně povedlo. (A můžete k tomu přihodit ještě také rozhovor s designérem Yedoo…)

Skokanem roku 2019 tedy stává: modelová řada Yedoo Steel. Gratuluji!

Yedoo Steel | Skokan roku 2019 | Priblizovadla.cz


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *